Header GVVV.nl
 

Welkom op GVVV.nl, de website van de
Gelders Veenendaalse
Voetbal Vereniging.



 
 
 

 »  Home  »  G.V.V.V. 1  »  Wedstrijdverslagen 2008/2009  »  Goudhaantje Simon Brouwer maakt belofte waar
Door Webredactie - G.V.V.V. 1 | Gepost  04/26/2009 | Wedstrijdverslagen 2008/2009 |
Goudhaantje Simon Brouwer maakt belofte waar
In de voorbeschouwing van de wedstrijd IJsselmeervogels - G.V.V.V. was door Simon Brouwer voorspeld dat de blauwe gingen winnen. Voorwaar stoere praat omdat IJsselmeervogels nog maar net was bekomen van het behaalde kampioenschap. Geen misselijke tegenstander dus. Maar Simon en uiteraard ook de rest van het team blaken van het zelfvertrouwen. Sterker nog, ze beloofden elkaar deze week dat ze elke resterende wedstrijd zouden gaan winnen. Een paar weken geleden was het elftal van G.V.V.V. rijp voor de sloop, maar binnen drie weken en drie overwinningen, lijkt de ploeg herboren te zijn.

Zo ook vanmiddag. G.V.V.V. moest aantreden zonder de geschorste Rudy van Doorn. Dennis Schaap, terug van een schorsing, moest op de bank beginnen. IJsselmeervogels nam de wedstrijd ook zeer serieus en trad aan met de sterkst mogelijke opstelling. Van sparen voor de kampioenscompetitie was geen sprake. Je laat uiteraard je eigen publiek niet in de kou staan als je de week ervoor kampioen bent geworden. Toch waren de eerste minuten voor de gasten uit Veenendaal. Twee speldenprikjes, waarbij de eerste kans ternauwernood gemist werd door een instormende Lennart Rekmans.
De Vogels, ze staan erom bekend niet zo snel van hun stuk te zijn, beten al snel terug. Maar Ferdinand Katipana kon koppend doelman Niels Willemse niet verschalken. Na een klein twintig minuten liet Dennis van Meegdenburg van zich spreken. Met een prima actie legde hij het complete centrale duo in de luren. Zijn schot was echter anders dan Dennis wellicht in gedachte had. Hij raakte de bal volkomen verkeerd en deze verdween nog net niet richting cornervlag. Twee minuten later was het wederom Dennis van Meegdenburg die met een slim lobje zijn directe tegenstander passeerde. Hij kon daardoor vanaf de middellijn vrij opstomen richting doelman Martijn Middelbeek.


Dennis van Meegdenburg met zijn tweede grote kans. De bal gaat rakelings naast het doel.


Normaliter kaassie voor de grossier in doelpunten. Vanaf rechts richting doelman is (bijna) altijd kassa voor Dennis the menace. Echter verdween de bal luttele centimeters langs de, voor G.V.V.V., verkeerde kant van de paal.

Drie minuten later mocht Kwong Wah Steinrath alleen op doelman Willemse aflopen. Hoewel de spits ruim twee meter buitenspel stond bleef de vlag angstvallig laag. Iets wat de grensrechter consequent bleef doen, want in de tweede helft mocht G.V.V.V. ook een paar keer doorgaan terwijl men toch echt off-side stond. Spits Steinrath moet ook geweten hebben dat hij op een onrechtmatige manier aan een doelpunt zou gaan komen, want hij plaatste de bal opzichtig naast het doel.
Rond een half uur spelen zat IJsselmeervogels het dichts bij de openingstreffer. Jeffrey Winter mocht na een voorzet van Ferdinand Katipna vrij voor Niels Willemse opduiken, maar zijn inzet werd vakkundig door de jonge Leersummer gepareerd. De corner die hieruit ontstond had ook een treffer kunnen zijn. Steinrath kopte de strak genomen hoekschop bij de eerste paal binnen, maar een katachtige reflex van Willemse hield zijn ploeg op de been. Gezien het aantal kansen en de heen en weer golvende wedstrijd had een 3-3 ruststand zomaar op het bord kunnen staan. Een onscherp vizier en prima keeperswerk lieten echter een brilstand op het electronische telraam achter.

De tweede helft verliep voor G.V.V.V. voortvarend. Na vijf minuten was er een rondootje te zien van de voorwaartsen van G.V.V.V. Linksbuiten Rekmans bediende rechterspits Matthijs Boom. De handige jongeling hield prima het overzicht en zag Dennis van Meegdenburg op de vijfmeterlijn klaar staan om af te drukken. De pass was op maat maar het schot van Van Meegenburg werd door doelman Middelbeek overgewerkt. G.V.V.V. heerste en IJsselmeervogels kwam niet meer over de middellijn. Toch was er van paniek absoluut geen sprake bij de Spakenburgers. Zij hebben wel vaker met dit bijltje gehakt en kunnen vertrouwen op een aantal spelers met een actie om een wedstrijd te beslissen. In de 18e minuut van de tweede helft kwamen de kerseverse kampioenen weer in het stuk voor. Een vrije trap halverwege de helft van G.V.V.V. werd het stafschopgebied ingeslingerd.

 

Bas Mooij (4) schiet de bal van dichtbij binnen. Jurriaan van Well (liggend) kan het net niet voorkomen.


Bij toeval kwam de bal voor vrije verdediger Bas Mooij die met dit buitenkansje wel raad wist. 1-0. IJsselmeervogels beschikt ook over het vermogen om zo'n voorsprong dan over de 90 minuten heen te tillen, echter hadden ze geen rekening gehouden met de belofte van Simon. De centrale middenvelder bleef knokken voor elke meter surrogaat-gras en in de 31e minuut werd G.V.V.V. beloond voor het harde werken. Een vrije trap van Danny van Brenk werd in het vijfmetergebied getild. Doelman Middelbeek stormde wild richting bal en sprong roepend tegen een kluwen spelers aan. Echter de bal werd door hem volledig gemist en Simon Brouwer kon zijn blonde kruin tegen het leer zetten en de 1-1 was een feit. Doelman Middelbeek prostesteerde nog wel, maar de man in het zwart had prima door dat het enige onrechtmatige aan deze goal het uitkomen van Middelbeek zelf was.

De wedstrijd was weer in balans en dit was, zeker gezien de eerste helft, de verhouding. Het venijn zat hem echter in de staart. Allereerst kreeg IJsselmeervogels vier minuten voor tijd een niet te missen kans. Een onwaarheid want Raphael Supusepa wist op Wim Kieftiaanse wijze voor bijna open doel, op een afstand van 6 meter, op de lat te schieten. Dat G.V.V.V. hier goed weg kwam is een eufemisme. De 2-1 had gewoon op het bord moeten staan en dan had G.V.V.V. nog maar weer eens de rug moeten rechten. Nu kon het opgelucht ademhalen en een punt koesteren. Totdat twee minuten voor tijd Simon Brouwer oog in oog kwam te staan met doelman Martijn Middelbeek. G.V.V.V. kon met een aantal mensen vrij opstomen richtig goal van de vogels. Bij toeval werd een pass van Dennis Schaap die bedoeld was voor de rechterzijde door Simon Brouwer zelf van richting veranderd. Doordat de bal ineens naar links doorschoot stond de verdediging van de Spakenburgers op het verkeerde been. Middenvelder Simon Brouwer wist wel raad met de situatie en de duikende Middelbeek werd met een simpel schot gepasseerd.


Doelman Middelbeek tast volledig mis. Daar weet Simon Brouwer van te profiteren. Scorend met het hoofd zet Simon de ploegen weer naast elkaar.


G.V.V.V. wist voor de derde keer op rij te winnen en liet hiermee definitief de matig, nee zeg maar slechte serie achter zich. Een hoofdrol was weggelegd voor Simon Brouwer. Hij speelde zijn derde wedstrijd op rij, scoorde vier keer en G.V.V.V. behaalde negen punten. Het gaat te ver om alle credits aan Brouwer te geven. Daarvoor speelden teveel G.V.V.V.-ers, net als vorige week overigens, een puike partij. Het is wel een feit dat door het loop- en scorende-vermogen van Simon Brouwer het vertrouwen van de rest van het team weer helemaal terug is. G.V.V.V. begint weer op de ploeg van voor de winterstop te lijken en dat doet menig G.V.V.V.-er goed.

Ondertussen is G.V.V.V. geklommen naar de derde plek, twee punten achter runner-up Hoek. Als de heren woord houden, en waarom zouden ze niet, dan zijn de Zeeuwen ook nog te achterhalen en eindigt de ploeg van trainer Frans Koenen op dezelfde plek waar men net voor de winterstop stond. Zover is het nog niet. Eerst moet men zich nog ontdoen van Volendam en SDC Putten. Daarna kan de balans opgemaakt worden, maar de doelstelling, eindigen bij de eerste vijf en daarmee gepaard KNVB-beker voetbal, is door de overwinning van zaterdagmiddag wel een stukje dichterbij gekomen.

IJsselmeervogels - G.V.V.V. 1-2 (0-0)

Scoreverloop: 62. Mooij 1-0. 77. Brouwer 1-1. 88. Brouwer 1-2

Gele kaarten IJsselmeervogels: Van Hoof, Axwijk, Bronkhorst
Gele kaarten G.V.V.V.: Brouwer, Willemse, Versluis

Opstelling IJsselmeervogels: Middelbeek, Axwijk, Mooij, Henri de Graaf (65. Supusepa), Tosch (84. Thé), Katipana, Bronkhorst, Kevin Winter, Van Hoof, Steinraht (46. Meurs), Jeffrey Winter.

Opstelling G.V.V.V.: Willemse, Versluis, Van Well, Van der Valk, Tom, Den Hartog, Van Brenk, Boom (75. Schaap), Van Meegdenburg, Brouwer, Rekmans (68. Donkervoort 84. Tmim).

Scheidsrechter: A.Th. de Witte.              Toeschouwers: 1100

Meer foto's zijn te zien op de site van Dick Gijsbertsen. klik hier

Voor de visie van IJsselmeervogels op deze wedstrijd klik hier

Voor de visie van de IJsselmeervogels-supporters op deze wedstrijd klik hier

Voor de beelden van de IJsselmeervogels-supporters van deze wedstrijd klik hier


Deze foto heeft iets speciaals. Terwijl het spel stil ligt, lijkt de assistent met zijn eigen potje bezig te zijn.



 

 

DHTML Menu / JavaScript Menu Powered By OpenCube