Zwalkend G.V.V.V. heeft in de topklasse niets te zoeken
Bron: De Gelderlander (door Eit Hendriks) 12 april 2010
VEENENDAAL – Het voetbal was bedroevend, de wedstrijdinstelling ver beneden peil. Een slecht resultaat kon daarom niet uitblijven. En dat kwam er ook. G.V.V.V. verloor zaterdag thuis met 2- 1 van Jodan Boys. De Veenendaalse spelers leken niet te begrijpen welke belangen er op het spel stonden. Op een enkeling na weigerden De Blauwen tegen laagvlieger Jodan Boys tot het uiterste te gaan.
De volkomen verdiende nederlaag tegen de ploeg uit Gouda, die wél in de gaten had wat het moest doen om te winnen, was het logische gevolg. En daarmee raakte de vierde plaats, die recht geeft op directe promotie naar
|
|
Roy Versluis onderschept de bal. Foto: Herman Stöver |
de topklasse, verder uit het zicht van de ambitieuze Veenendaalse hoofdklasser.
Vleugelspits Edwin van Rooijen gooide het na afloop op collectief falen. „Het liep vooral in de eerste helft van geen kanten. We konden elkaar niet vinden, hadden veel balverlies en creëerden bijna geen kans. Ik baal hier ontzettend van, omdat deze wedstrijd de aanloop moest zijn naar een mooie serie van vijf finales, met als eindresultaat de vierde plek.” Het zou een mooi afscheid zijn voor Van Rooijen, die er na deze competitie mee stopt. Hij ondervindt teveel last van steeds terugkerende blessures. „Maar nu hadden we nergens recht op”, stelde de inwoner van Tiel. „We hebben gewoon verdiend verloren.”
Niet alleen zaterdag had G.V.V.V. nergens recht op. Op basis van het vertoonde spel in deze voetbaljaargang, een opvallend gebrek aan motivatie én de gemakzucht die in het elftal is geslopen, heeft de equipe van trainer Frans Koenen eigenlijk niets in de nieuwe topliga te zoeken.
Dat werd zaterdag tegen Jodan Boys opnieuw duidelijk. Het was zelfs gênant om te zien hoe machteloos en apathisch G.V.V.V. voor rust opereerde. Het feit dat Jodan Boys met drie spitsen speelde, in plaats van twee, verraste de Veenendalers zodanig, dat ze er geen raad mee wisten.
Het middenveld, waar Anouar Tmim verdronk, Danny van Brenk onzichtbaar was en aanvoerder Antonio Aguilar Aguilera het ook niet kon bolwerken, werd daarom maar overgeslagen. Voorin zwom Van Rooijen, stond Dennis van Meegdenburg op een eiland en liep Joey Snijders zich wel het vuur uit de sloffen, alleen sorteerde dat weinig effect.
Jodan Boys schakelde sneller om, won veel meer duels en had bij rust op een 2-0 voorsprong moeten staan. Met kunst en vliegwerk - een weggewerkte bal via de onderkant van de lat en een afgekeurd doelpunt - werd een achterstand voorkomen.
„Het was werkelijk droevig om te zien hoe we speelden”, mopperde Koenen na afloop. De coach van G.V.V.V. voelde zich door zijn spelers in de steek gelaten. „Maandag gooien we er maar een praatsessie tegenaan, want zo gaat het niet langer. Als je wilt winnen, moet je naar voren durven en willen voetballen en niet breed en terug, zoals wij deden.”
Na de pauze bracht Koenen Rudy Hack voor Tmim. De wissel voorkwam niet de voorsprong van Jodan Boys. Uit een splijtende aanval van de Goudse hoofdklasser in de vijftigste minuut schoot Sander van Gool raak: 0- 1. Het duel kreeg daarna meer beleving, omdat G.V.V.V. op zoek ging naar de gelijkmaker. Die kwam er acht minuten later. Van Rooijen kopte een bal door naar Snijders en die passeerde doelman Tim Achterberg met het hoofd: 1-1. Het bleek echter geen opmaat voor een positief resultaat. Van Gool was in de 66ste minuut de beul die G.V.V.V. op het hakblok legde: 1-2.
G.V.V.V.: Willemse; Versluis (75. Atibi), Van der Valk, Van Well, Thalen; Van Brenk, Tmim (46. Hack), Aguilar Aguilera; Van Rooijen (84. Van Drie), Van Meegdenburg, Snijders.