Header GVVV.nl
 

Welkom op GVVV.nl, de website van de
Gelders Veenendaalse
Voetbal Vereniging.



 
 
 

 »  Home  »  G.V.V.V. 1  »  Wedstrijdverslagen 2009/2010  »  Slotakkoord in mineur op de blauwe zijde van het Panhuis
Door Webredactie - G.V.V.V. 1 | Gepost  05/9/2010 | Wedstrijdverslagen 2009/2010 |
Slotakkoord in mineur op de blauwe zijde van het Panhuis

Veenendaal - Er zullen niet veel toeschouwers geweest zijn die de beide Panhuisbewoners dit seizoen nog niet aan het werk hebben gezien, maar degene die wel deze categorie betreffen, zullen zich hebben afgevraagd, hoe het in hemelsnaam mogelijk is, dat G.V.V.V. nog in aanmerking komt voor de topklasse en DOVO niet. Want er was gisteren maar een ploeg die wilde en de ruimte kreeg om te spelen en dat waren de bezoekers terwijl die niets meer hadden om voor te strijden want DOVO’s nacompetitie lot was vorige week al beslist. Dat G.V.V.V. nog voor alle zekerheid één puntje nodig had om zich definitief veilig te spelen voor de play-off’s om die zo gewenste plaats in de topklasse werd door geen enkele speler in het blauwe tenue waargemaakt. Er lag een klamme deken over de Koenen-brigade en ze zagen geen kans om die gedurende de negentig minuten wedstrijd van zich af te schudden. Daarom was de 1-3 zege voor de bezoekers de enige juiste uitslag.

Uiteraard worden de eindposities in de competitie niet beslist in één duel, maar op basis van de enig echte Veense derby die dus gisteren plaatsvond, zou het eigenlijk geen vraag meer moeten zijn of dit de laatste editie is geweest. Met de vorm en de wil die DOVO etaleerde zou men in de nacompetitie tegen Be Quick ’28 (nummer 13 uit de hoofdklasse C) en twee nog nader te bepalen eerste klassers het hoofdklasserschap veilig moeten kunnen stellen. Voor G.V.V.V. dat zo graag promotie wil maken lijkt dat wel een utopie, want met het voetbal zoals in de derby geëtaleerd hebben de blauwen daar helemaal niets te zoeken.

Of het de zenuwen waren of gemakzucht, omdat ook bij een niet al te grote nederlaag, die zesde plek ook wel zou worden behaald, is achteraf ook niet vast te stellen. Wellicht was het een combinatie van factoren, maar duidelijk was wel dat op het eerste kwartiertje na, G.V.V.V. niet lekker in haar vel zat. Wel veel balbezit, misschien 60 tegen 40% in het voordeel van de gastheren, maar daar heb je niets aan als er geen of nauwelijks kansen worden gecreëerd. G.V.V.V. wisselde zaalvoetbal momenten, waarin de beslissende eindpass ten ene male ontbrak, af met verre trappen of voorzetten ‘ins blaue hinein’. En de rooien stoorden de opbouw, als daar al sprake van was, op een prima manier. Kort met drie man op de passer en geen enkele G.V.V.V.-er die daar een oplossing voor vond. DOVO liet trouwens ook vanaf acquit haar tanden zien. Want daarvan werd de opstomende Rik van Leeuwen twee keer slachtoffer. Scheidsrechter Roeleveld bedekte de overtredingen met de mantel der liefde en deed het verbaal af.


Beide teams betreden het veld. Scheidsrechter Roeleveld met zijn assistenten en pupil van de week Jan Willem van Harn voorop.


Mede daardoor zou G.V.V.V. al gewaarschuwd moeten zijn, dat de buren zich niet maar even zo naar de slachtbank zouden laten lijden. Maar ook dat drong niet tot de blauwen door. Even waren Dennis van Meegdenburg en Rudy van Doorn in de openingsfase dicht bij een doelpunt maar het waren beide gevallen van net niet. Daarna volgden een paar speldenprikjes van DOVO. Thijs van Tent Beeking kopte maar net naast uit een voorzet van Wissink en Michiel van der Valk deed dat in verdedigend opzicht op een mooie voorzet van Omar Riani. En vooral laatstgenoemde zorgde voor veel gevaar aan DOVO zijde. Technisch begaafd en met heel veel diepgang maakte hij het de G.V.V.V. spelers heel erg lastig wie hem moest oppikken in de dekking.

Maar ook deze speldenprikjes hielpen niet om G.V.V.V. uit haar voorjaarsslaap te laten ontwaken. Niet verwonderlijk dan ook dat Thijs van Tent Beeking, na een half uur spelen met de vrijheid van een lammetje in de (kunstgras)wei zomaar vanuit de middencirkel mocht doorlopen dwars door het hart van de defensie zonder dat hem een strobreed in de weg werd gelegd. Dat buitenkansje werd ook nog eens door de spits bekwaam afgerond (0-1). En toen twee minuten later de oud-Geinoorders Daniël Kops en Michiel van der Valk een duel aangingen en de G.V.V.V.-er Van der Valk dat verloor stond er ook zomaar 0-2 op het scorebord. Dat Kops daarbij ongeoorloofde middelen gebruikte, die niet door het arbitrale trio werden opgemerkt, zal best waar zijn. Maar de manier waarop de uitbraak plaatsvond was symptomatisch voor het spel van de thuisploeg.

Bijna kwam G.V.V.V. nog terug in de wedstrijd toen een vrije trap van Danny van Brenk via de binnenkant van de paal er curieus uitstuiterde en niemand van de blauwen een beslissend zetje kon geven. En ook Michiel van der Valk testte het reactievermogen van keeper Gerben-Jan Ruizendaal op slag van rust. Zijn vlammend schot van zeker 30 meter werd bekwaam tot hoekschop verwerkt. Maar eigenlijk waren dit oprispingen, want structureel bleven Aguilar Aguilera c.s. ver onder de maat.


Scheidsrechter Roeleveld laat zich niet van de wijs brengen door G.V.V.V. speler Antonio Aguilar Aguilera. DOVO viert de 0 - 2 op de achtergrond.


Na een vermoedelijke donderspeech van trainer Frans Koenen tijdens de thee, was de verwachting dat het eindelijk eens zo gaan spoken in de derby. Als de aansluitingstreffer vroeg zou vallen was er nog van alles mogelijk zo dachten velen die de blauwen ondersteunden. Daarbij realiseerden zij zich waarschijnlijk niet dat G.V.V.V. dit seizoen nog geen enkele keer een achterstand heeft weten om te buigen in een overwinning. Wel werden er gelijke spelen behaald uit dat soort wedstrijdsituaties. En voor deze wedstrijd zou dat genoeg zijn, maar als echte blauwe wil je natuurlijk altijd winnen van de rooie buren.

De supporters van de thuisploeg werden op hun wenken bediend. Want na wat omtrekkende bewegingen werd het na elf minuten spelen in dat tweede deel 1-2. Verantwoordelijk daarvoor was de topscorer van G.V.V.V. Simon Brouwer. Hoog opspringend kopte hij een hoekschop van Van Brenk in de verre hoek. Een mooie opsteker zou je denken als optimistische aanhanger van de thuisploeg. Maar opnieuw kwam men bedrogen uit. Het optische veldoverwicht bleef wel bestaan, maar goalie Ruizendaal hoefde geen enkele moeite te doen om zijn doel schoon te houden. Er zat geen enkel idee achter de aanvallen van G.V.V.V. en alle hoog in geplaatste ballen en voorzetten waren een prooi voor de DOVO doelman.

Zijn collega aan de andere kant Niels Willemse had het dan wel wat minder druk, maar toch werd zijn kunnen nog meer op de proef gesteld. Want via snelle uitvallen was en bleef DOVO de gevaarlijkste ploeg. Rogier Wissink ontsnapte zelfs twee keer en kwam één op één te staan tegenover Willemse. Beide keren was de sluitpost de baas. Dat lukte Niels niet toen zijn komend ploeggenoot Rodney Hofman op links alle vrijheid kreeg om ook weer oog in oog te komen staan. Hofman wipte de bal over de uitgekomen doelman die nog wel probeerde deze met een grabbelbeweging te onderscheppen. Dat lukte niet en Rodney Hofman vervulde zijn sportieve plicht door zijn nieuwe teamgenoten in rouw te dompelen en de 1-3 binnen te schuiven.

Met nog 13 minuten op de klok zou G.V.V.V. moeten pompen of verzuipen. Het werd het laatste, want er vielen nauwelijks nog kansen of zelfs maar mogelijkheden te noteren. Eigenlijk was DOVO zelfs via Daniël Kops in de slotfase dichter bij de 1-4 dan dat de aansluitingstreffer nog zou vallen. De dikverdiende nederlaag bleek achteraf toch nog voldoende om de zesde positie te behouden. Eventuele concurrent S.D.C. Putten kwam niet verder dan 2-2 bij ODIN ’59 in Heemskerk en daardoor behield G.V.V.V. haar voorsprong op de club van de Veluwe. Maar zonder enige twijfel kan worden gesteld dat de Koenen pupillen een bar slechte generale repetitie afleverden in de opmaat naar de nacompetitie. Bovendien werden de statistieken nog eens bevestigd die de blauwen en de rooien al tijden laten noteren. Heel vaak wint G.V.V.V. op het terrein van DOVO en andersom winnen de rooien meestal op de blauwe zijde van het sportpark Panhuis.


Zoals het verslag al aangeeft, DOVO was feller, beter en de verdiende winnaar.

 

Na afloop werd bekend dat Katwijk als 5de was geëindigd in de hoofdklasse A en dat de Kattukkers, zoals die in de volksmond worden genoemd, dus tegenstander worden in de play-off’s. Mochten er spionnen langs de lijn hebben gestaan van Katwijk op de blauwe zijde van het sportpark Panhuis, dan zijn die met weinig verontrustende berichten naar huis gegaan.
Komende zaterdag, 15 mei, gaat G.V.V.V. dus op bezoek op sportpark De Krom in Katwijk om het eerste duel af te werken, waarbij dan ook al duidelijk is dat dit met een gehavende selectie zal moeten gebeuren. Want Danny van Brenk, Dennis van Meegdenburg, Koert Thalen en Michiel van der Valk zijn dan geschorst en captain Antonio Aguilar Aguilera is vanwege privé redenen niet aanwezig. Het zal dus nog een hele puzzel worden voor de technische staf om een representatief elftal op de been te krijgen die daar een resultaat kunnen neerzetten om niet bij voorbaat kansloos te zijn wanneer op zaterdag 22 mei de thuiswedstrijd zal gaan plaatsvinden.
Vermoedelijke aanvang aan De Krom te 2221 KK Katwijk is 14.30 uur.

Scoreverloop: 30. Thijs van Tent Beeking 0-1, 32. Daniël Kops 0-2, 56. Simon Brouwer 1-2, 77. Rodney Hofman 1-3.

Gele kaarten: 34. Danny van Brenk, 86. Dennis van Meegdenburg (G.V.V.V.). 45. Daniël Kops, 87. Omar Riani (DOVO)

Opstelling G.V.V.V. : Niels Willemse, Rik van Leeuwen (57. Kevin Tom), Jurriaan van Well, Michiel van der Valk, Roy Versluis, Antonio Aguilar Aguilera, Danny van Brenk (76. Rudy Hack), Rudy van Doorn (84. Edwin van Rooijen), Dennis van Meegdenburg, Simon Brouwer, Joey Snijders.

Opstelling DOVO: Gerben-Jan Ruizendaal, Tom Gesgarz, Cor Bal, Bas Dreef, Dennis Heijkamp (69. Arnold Klein), Daniël Kops, Omar Riani, Roy Schaap, Rogier Wissink, Thijs van Tent Beeking (78. Joop de Bruin), Danny Kuijer (46. Rodney Hofman).

Scheidsrechter: M.A. Roeleveld (Vinkenveen)      Toeschouwers: 1750

Uw 'hoffotograaf' heeft ook weer zijn best gedaan om deze derby in beelden te vangen. Door hier te klikken opent zijn site in een nieuw scherm.

 

 

DHTML Menu / JavaScript Menu Powered By OpenCube