Ambitieus G.V.V.V. op titeljacht in hoofdklasse
Bron: De Gelderlander 22 juni 2010
VEENENDAAL/EDE – De eerste reactie van de nieuwe G.V.V.V.-trainer Erik Assink op de samenstelling van de hoofdklasse B luidt: ‘saai’. Hij haast zich er aan toe te voegen dat het geen diskwalificatie van de komende tegenstanders is.
„Op een paar clubs na zitten er voor mij geen aansprekende namen bij. Veel tegenstanders zijn nieuw voor mij, onbeschreven bladen. Begrijp me goed, achter bijvoorbeeld Nieuw Lekkerland kan een heel sterke ploeg schuil gaan. Ik weet het niet.”
Assink mist kanjers als IJsselmeervogels, Spakenburg en Sparta Nijkerk. „Maar goed, ik kom straks op sportvelden, waar ik nog nooit geweest ben. Ook een uitdaging. Bovendien ondergaat G.V.V.V. een metamorfose. De selectie is flink vernieuwd. Het zal tijd kosten daar weer een eenheid van te maken.”
Dat G.V.V.V. – met negen promovendi in de hoofdklasse B – in het nieuwe voetbaljaar tot een grote kanshebber voor de titel moet worden gerekend, ontkent Assink niet. „Ik weet dat het gevaarlijk is, maar het is zo. Daar moet je reëel in zijn. ASWH, Kozakken Boys, LRC en RVVH zijn de andere oude hoofdklassers. In eerste instantie zoek ik daar de concurrentie. De tijd zal het leren”, meent Assink. DTS- trainer Eric Speelziek spreekt van ‘een mooie indeling’. „G.V.V.V., Kozakken Boys en ASWH springen er wat mij betreft bovenuit. Zij zijn op voorhand de kanshebbers voor de titel. Voor ons is handhaving het eerste parool. Ik vind het heel leuk dat wij tegen G.V.V.V. spelen. Dat is voor mij nu toch de regionale topclub.”
Het is opvallend dat de afdeling liefst negen gepromoveerde ploegen telt. „Dat is geen nadeel. Aan de andere kant zijn wij ook één van die nieuwkomers. Het lijkt mij logisch dat wij ons bescheiden opstellen. De krachtsverhoudingen zijn moeilijk in te schatten.”
Hoofdklasse B: ASWH, DTS’35, G.V.V.V., Heerjansdam, Kloetinge, Kozakken Boys, LRC, Montfoort, Nieuw Lekkerland, NSC, Rijsoord, RVVH, Xerxes, Zwaluwen Vlaardingen.