Header GVVV.nl
 

Welkom op GVVV.nl, de website van de
Gelders Veenendaalse
Voetbal Vereniging.



 
 
 

 »  Home  »  G.V.V.V. Informatie  »  Uit de oude doos  »  Uit de oude doos: Alfred Knippenberg kleurt debuut zwart in
Door Webredactie - G.V.V.V. 1 | Gepost  06/14/2011 | Uit de oude doos |
Uit de oude doos: Alfred Knippenberg kleurt debuut zwart in

Deventenaar zal Strijen na 8-3 nederlaag niet snel meer vergeten

Alfred Knippenberg kleurt debuut zwart in

Door BERNIE VAN UNEN

STRIJEN - Van Strijen had hij nog nooit gehoord. En van de lokale voetbaltrots al helemaal niet. Maar sinds zaterdag zal Alfred Knippenberg Strijen nooit meer vergeten. Die geel-zwarte golven maakten hem ziek, doodziek. De Deventenaar kleurde zijn debuut voor G.V.V.V. zwart in. Hij had zijn eerste wedstrijd voor de Veenendaalse kampioenen inderdaad wel iets anders voorgesteld. De 8-3 nederlaag was wel zo'n beetje het diepste dieptepunt uit zijn voetballeven. Nee, de naam Strijen is met een grof mes in zijn geheugen gekerfd.

Alfred Knippenberg zal zich de afgelopen dagen nog wel eens goed achter zijn oren hebben gekrabd. Verloren van Strijen. Zijn voetbalvrienden zullen er hartelijk om lachen. De middenvelder zal nog wel even het hoongelach moeten aanhoren. Strijen, waar ligt dat? Hoe schrijf je dat? Met kleine cijfers verliezen is al niet leuk, maar om nu met 8-3 van Strijen te verliezen; dan ben je al snel een favoriet onderwerp in de zo kenmerkende voetbalhumor.

"Ik heb dit nog niet eerder meegemaakt", bekende Knippenberg na de vernedering in Strijen. "Kijk, de wereld is niet vergaan, maar dit komt wel hard aan. Het is een behoorlijke kater. Deze nederlaag is niet goed te praten. Gelukkig telt in de amateurwereld het doelsaldo niet", vond de oud-profspeler toch nog ergens een lichtpuntje in één van de zwartste dagen van G.V.V.V.

Knippenberg zag het spel vooral aan zich voorbij gaan. "Laat ik voorop stellen dat óók ik niet goed voetbalde. Dat weet ik donders goed. Ik heb na de snelle achterstand geprobeerd de zaak weer op de rails te krijgen, maar er was geen beginnen aan. Er werd niet meer gevoetbald. Het leek wel of we alleen maar lange ballen mochten geven. Het middenveld werd overgeslagen. Bij 4-0 heb ik geprobeerd de jongens duidelijk te maken vooral rustig te blijven en geen domme dingen te doen. We speelden een verloren wedstrijd en wat heb je aan gele kaarten in een wedstrijd die toch niet meer te winnen is?"

G.V.V.V. was na 26 minuten 'knock-out'. Het scorebord wees toen al 4-0 aan. De Veenendalers bewogen zich als een veredeld kroegelftal over de mat. Strijen wilde zich bij het hernieuwde optreden in hoofdklasse voor eigen publiek dolgraag profileren. G.V.V.V. was een graag geziene gast op het feestje van Strijen. Door eigen schuld mislukte alles aan Veenendaalse kant, terwijl alles wat de spelers van Strijen in de eerste fase van de wedstrijd aanraakten, in goud veranderde.

"We zijn overklast", had Knippenberg gezien. "Alles wat ze deden, viel goed. Ieder schot plofte achter Van de Peppel neer. Het waren nog mooie doelpunten ook. Strijen is geen wereldploeg, maar tegen ons was iedere aanval gevaarlijk. Maar wij vormden de oorzaak van alle feestvreugde in Strijen. Wij hebben allemaal gefaald. Het is een grote afgang." Knippenberg hoopt dat de 8-3 tegen Strijen een groot misverstand is, een incident. "Het is niet leuk om zo bij G.V.V.V. te moeten beginnen. Ik heb sinds april niet meer gevoetbald en ik debuteer op deze manier. We moeten de komende week hard en scherp trainen en we moeten ook wel even om de tafel zitten. Zaterdag spelen we tegen Spakenburg. We hebben wel iets recht te zetten, lijkt me."

Als Knippenberg in de bus op weg naar Strijen goed heeft opgelet, zag hij diverse plaatsen die G.V.V.V. in de komende maanden zal visiteren. Het zijn dorpen met lokale voetbalhelden. Strijen was ook zo'n dorp waar Knippenberg zich lelijk liet verrassen. Strijen zal de Deventenaar niet snel meer vergeten. Het is voor hem én G.V.V.V. te hopen dat Knippenberg met meer plezier terug zal denken aan de plaatsen als Oud-Beijerland, Spijkenisse en Barendrecht.



 

 

DHTML Menu / JavaScript Menu Powered By OpenCube