‘Spelers uit eigen opleiding gaan altijd voor’

  • Vrijwilligers Vrijdag

Elke vrijdag zet de club een vrijwilliger op een voetstuk, in de rubriek ‘Vrijwilligers Vrijdag’. Deze week Marc Prins, als lid van de voetbaltechnische zaken geeft hij vorm aan de scouting in de jeugdopleiding.

Vol enthousiasme en energie reageert Marc Prins als hem wordt gevraagd naar zijn loopbaan binnen de vereniging. Het is de manier hoe hij bekend staat binnen de club en vooral binnen de jeugdopleiding. Gedreven in wat hij doet en altijd op zoek naar verbetering.

Van trainer naar bestuurder

Al op jonge leeftijd zette Marc Prins zijn eerste stappen op het veld van G.V.V.V. ‘Toen ik acht jaar was kwam ik bij G.V.V.V. voetballen, dat heb ik tot mijn zevenendertigste volgehouden’, zegt de nu 41-jarige Prins. ‘In 2012 is mijn zoon Thomas gaan voetballen en ben ik zijn team gaan trainen. Heerlijk om een team te vormen, dat leuk speelt en goede resultaten boekt. De kampioenschappen met die jongens waren prachtig.’

Vreugde bij vader en zoon Prins na een welverdiend kampioenschap.

Zijn nieuwe taak vergrootte de betrokkenheid met de jeugdopleiding van de blauwhemden. ‘Dat klopt. Ik ben toentertijd meteen actief geworden binnen het jeugdbestuur. Eerst als coördinator van de E- en F-pupillen en vanaf 2018 als VTZ scouting. Het was een nieuwe functie die voortvloeide uit de ontwikkeling van de jeugdopleiding.’

‘Scouten zowel intern als extern’

Scouting in de jeugd fronst bij sommigen de wenkbrauwen, maar volgens Marc is dat niet nodig. ‘Wij scouten zowel intern als extern. Het doel van interne scouting is om alle spelers en speelsters op een zo goed mogelijk niveau te laten voetballen, waar zij zichzelf het beste kunnen ontwikkelen. Extern scouten wij alleen als er spelers missen in een team, die wij niet in de eigen opleiding hebben. Spelers uit eigen opleiding gaan altijd voor.’

‘In samenwerking met betaald voetbalorganisaties willen wij de kwaliteit verder verhogen’

Ook onderhoudt Marc contacten met betaald voetbalorganisaties. ‘Wij hebben dit jaar een contract met Vitesse getekend en zijn bezig met een samenwerking met FC Utrecht. Hiermee willen wij onze jeugdopleiding naar een nog hoger niveau tillen en houden.’ Naast de samenwerking zijn er ook andere ideeën om dit te bewerkstelligen. ‘Wij willen onze spelers nog beter in kaart brengen.’

Marc Prins hoopt dat meer mensen betrokken raken. ‘We hebben een mooie blauwe club, waar altijd genoeg is te doen. Extra handjes helpen ons enorm de doelstellingen te halen.’

Ander nieuws

‘We willen de businessclub verder opbouwen’

Vrijwilligers Vrijdag | 16 december 2022
Lees meer

‘Dat de jongens nu in het vierde elftal spelen, vind ik het mooiste wat er is’

Vrijwilligers Vrijdag | 09 december 2022
Lees meer

‘Ik doe graag wat voor de gemeenschap’

Vrijwilligers Vrijdag | 02 december 2022
Lees meer