Jeugd geniet op Arie Blankenspoor Toernooi

  • Opleiding

Afgelopen zaterdag 15 juni is het Arie Blankenspoor Toernooi gespeeld. Op het laatste, en grootste, jeugdtoernooi van G.V.V.V. dit seizoen was plaats voor 60 teams. Door last-minute afmeldingen werd dit aantal net niet gehaald maar met uiteindelijk 58 teams was het gezellig druk op sportpark Panhuis.

De spelers maakten van deze dag ook een waar spektakel. In de 140 wedstrijdjes (van 15 minuten) werd maar liefst 551 keer gescoord, bijna vier per wedstrijd dus.

In poule A kreeg G.V.V.V. JO8-1 te maken met een aantal sterke tegenstanders waartegen goed partij werd geboden. Jonathan JO8-1 bleek uiteindelijk de sterkste in deze poule. VRC JO8-1, DTS ’35 Ede JO8-1 en Arnhemse Boys Schuytgraaf JO8-1 maakten deze poule compleet.


In poule B wist DFS JO8-1 alle vijf haar wedstrijden te winnen en werd zo dus toernooiwinnaar. Vooral de wedstrijd tegen directe concurrent SVF JO8-1 was spectaculair en eindigde in een 7-4 (!) overwinning voor DFS JO8-1. Achter deze ploegen waren het Sportclub Groessen JO8-1, Bennekom JO8-3, Blauw Geel ’55 JO8-1 en G.V.V.V. JO8-2 die de ranglijst compleet maakten.

Poule JO8-C werd een prooi voor G.V.V.V. JO8-4. Ook deze ploeg wist alle wedstrijden te winnen. Houten JO8-5 werd tweede voor de Merino’s JO8-1, SVF JO8-2, DOSC JO8-3 en G.V.V.V. JO8-3.


De meest scorende ploeg van het hele toernooi speelde in poule JO8-D. Blauw Geel ’55 JO8-5 wist 22 maal het net van een tegenstander te vinden. Op deze enorme scoringdrift hadden de meeste tegenstanders geen antwoord waardoor Blauw Geel ’55 JO8-5 er ook met de toernooiwinst vandoor ging. DOSC JO8-6 eindigde op de tweede plaats voor de Merino’s JO8-2, DTS ’35 Ede JO8-4, Delta Sports ’95 JO8-8 en G.V.V.V. JO8-5.


In de laatste ochtendpoule (JO9-C) was de eerste plaats voor sv Baarn JO9-2. Deze ploeg wist alle vijf de wedstrijden te winnen al maakten DOVO JO9-6 en G.V.V.V. JO9-3 het deze ploeg wel moeilijk. Achter deze drie ploegen eindigden Blauw Geel ’55 JO9-5, SKV JO9-2 en G.V.V.V. JO9-4 op de plaatsen vier, vijf en zes.

Na de prijsuitreiking en een korte pauze ging het toernooi weer verder met 29 nieuwe teams. In poule JO9-A wisten ONA ’53 JO9-1 en G.V.V.V. JO9-1 beide hun eerste vier wedstrijden te winnen waardoor in de laatste speelronde een ware finale op het programma stond. ONA ’53 JO9-1 bleek uiteindelijk nipt de sterkste (eindstand 2-1) en ging dus met de beker mee naar Wageningen. De Merino’s JO9-1, Delta Sports ’95 JO9-3, Blauw Geel ’55 JO9-2 en ESA JO9-2 maakten deze poule compleet.


De winnaar van poule JO9-C, Blauw Geel ’55 JO9-3, stond vanwege een misverstand al in de ochtend voor de neus van de toernooicommissie. Gelukkig is Ede niet ver weg en kwam de ploeg in de middag weer terug. Dat deze extra rust de ploeg goed deed bleek wel uit de uitslagen. Als enige ploeg in het middagprogramma wist het alle vijf de wedstrijden te winnen. DESTO JO9-5 uit Utrecht legde beslag op plaats twee voor G.V.V.V. JO9-2, Candia ’66 JO9-2, de Merino’s JO9-2 en Delta Sports ’95 JO9-4.


Poule JO10-A kende ook een spannende laatste speelronde. Hoogland JO10-2 wist haar eerste drie wedstrijden te winnen terwijl G.V.V.V. na twee winstpartijen spectaculair had gelijkgespeeld tegen Blauw Geel ’55 JO10-1 (4-4). In de laatste speelronde stonden beide ploegen tegenover elkaar. G.V.V.V. JO10-2 wist nipt met 2-1 te winnen en behaalde zo de toernooiwinst. Hoogland JO10-2 eindigde tweede voor Delta Sports ’95 JO10-2, Jonathan JO10-1 en Blauw Geel ’55 JO10-1.

Poule JO10-B werd een prooi voor Blauw Geel ’55 JO10-2. G.V.V.V. JO10-2 kwam één punt te kort en eindigde als tweede voor DOVO JO10-2, de Merino’s JO10-1, Barneveld JO10-2 en CDW JO10-2.

In de laatste poule (JO10-C) ging de strijd tussen DOVO JO10-3 en twee teams van Blauw Geel ’55 (JO10-5 en JO10-6). De beker bleef uiteindelijk in Veenendaal want het doelsaldo van DOVO JO10-3 was duidelijk beter dan nummer twee Blauw Geel ’55 JO10-5. Twee punten achter deze twee ploegen eindigde Blauw Geel ’55 JO10-6 als derde voor Bennekom JO10-4, DOSC JO10-6 en G.V.V.V. JO10-3.

Na afloop van de laatste wedstrijden verzamelden de teams zich op het Arie Blankenspoorveld voor de prijsuitreiking waar de bekers werden uitgereikt door Wil van Rijckevorsel-Lankhaar (weduwe van Arie Blankenspoor).

Tekst en fotografie: Jos van Schaik

Ander nieuws

Ajax Camp in de zomervakantie!

Opleiding | 12 februari 2025
Lees meer

Liam Moufid is pupil van de week bij G.V.V.V. – vv Noordwijk

Opleiding | 06 februari 2025
Lees meer

J015-1 laat sportpark Panhuis blauw kleuren in bekerderby

Opleiding | 28 januari 2025
Lees meer