Bliksemstart levert G.V.V.V. ruime zege op tegen vv Eemdijk

  • Wedstrijdverslagen

In een tijdsbestek van ruim twintig minuten had de ploeg van trainer Gery Vink al een 3-0 voorsprong genomen tegen vv Eemdijk in het kader van de tweede ronde om de Harry Hamstra Cup. Bijna direct daarna scoorde de ‘Diekers’ een tegentreffer. Op slag van rust volgde de 4-1 en direct na thee de 5-1. De eindstand van 5-2 werd kort daarop een feit.

Nieuwe basisspelers zorgen voor snelle voorsprong

In een opstelling die op twee plaatsen was gewijzigd, met Arwin van Soest voor Ilias Latif en Sam Sow voor Venitchio Sint, t.o.v. van vrijdag in Nijkerk tegen Sparta, begonnen aanvoerder Barry Maguire en zijn manschappen zeer voortvarend tegen de derde club – in bekendheid en aanzien – van het voetbalmaffe dorp Bunschoten-Spakenburg.
Na zes minuten spelen was het scorebord al tweemaal in werking geweest. Opvallend daarbij was dat Sam Sow (21), die afgelopen vrijdag in Nijkerk al opvallend goed inviel met o.a. een assist, bij beide treffers betrokken was. De eerste kwam zelfs van zijn voet en was van grote schoonheid toen Quincy Veenhof hem bediende, Sow niet nadacht en uithaalde, en de bal in de verre hoek hoog tegen het zijnet zag belanden. Niet veel later deed de andere nieuwe basisspeler Van Soest zich gelden met een treffer. Een afgeslagen corner van Maguire werd door dezelfde speler in de voeten van Vink jr. geschoven die op zijn beurt Sow in stelling bracht, die probeerde hetzelfde kunstje te herhalen als even daarvoor. Nu had goalie Thomas van den Akker zijn antwoord wel klaar, maar uit de rebound was Van Soest er als de kippen bij om alsnog de 2-0 binnen te lopen.
Nadat Quincy Veenhof na ruim een kwartier een prachtige pass Maguire net over had gekopt stond de captain met een slimmigheidje aan de basis van de 3-0. Een hoekschop die hij normaal bij de eerste of tweede maal probeert neer te leggen legde hij dit keer terug op de inlopende Mitch Willems. Of het zo bedoeld was valt te betwijfelen, maar het schot van de centrale verdediger vanaf een meter of dertig verdween met een prachtige boog over Van den Akker in het doel.

Arwin van Soest heeft de 2-0 binnen getikt.

Open wedstrijd

Tot die tijd had Eemdijk, met een aantal voormalig SV Spakenburg spelers in de gelederen, zich nog niet kunnen roeren. Maar het sierde de ploeg van coach Posthuma dat zich niet zomaar neerlegde bij snel opgelopen achterstand en niet probeerde om alleen de schade verder te beperken, maar lekker frank en vrij wanneer dat mogelijk was de aanval te zoeken, waardoor er een zeer open wedstrijd ontstond. Want direct na de 3-0 moest Elber Evora een noodzakelijke redding verrichten toen Jeffrey van den Dikkenberg – met 26 treffers vorig seizoen de ultieme clubtopscorer – fraai werd weggestoken door Nsingi. Direct daarop bracht een hoekschop aan de overkant weer gevaar voor de thuisploeg, maar Veenhof zag zijn kopbal rakelings voorlangs gaan. Nog ruim voordat het half verstreken was werd de moed van de ‘Diekers’ beloond door wie anders dan topschutter Van den Dikkenberg. Hij bleef uiterst koelbloedig op een steekpass door het hart van de G.V.V.V. defensie van Sven Deen en rondde bekwaam af.
De aanvallen bleven af en aan rollen. Sow schoot hoog over en naast op een bal die door Van Soest met de borst keurig voor zijn voeten was gedeponeerd en Spies trof keeper Van den Akker op zijn weg toen hij een lange bal van achteruit op de pantoffel nam. Maar ook zijn evenknie moest aan de overkant in actie komen toen Nico Kroonenberg de korte hoek zocht.
Het laatste kwartiertje van het eerste bedrijf kon gekarakteriseerd worden als spelen op een hoog tempo met daarbij ook het nodige balverlies aan beide zijden, waarbij G.V.V.V. uiteindelijk het laatste woord had, met opnieuw Sam Sow in een belangrijke rol. Hij stuurde Wimilio Vink weg die net voor de achterlijn nog een voorzet wist te produceren die bij de tweede paal door Veenhof met het hoofd tot doelpunt kon worden gepromoveerd en daarmee de ruststand op 4-1 bracht.

Sam Sow op weg naar de 1-0.

 

Alweer snelle treffers

Met aan beide zijde de nodige wisselingen was het direct na de pauze weer gelijk raak. Ilias Latif maakte drie minuten na zijn binnenkomst de 5-1 op aangeven van, als uw verslaggever het goed heeft gezien want de veldverlichting stond nog op trainingstand en daardoor waren de spelers in de relatieve duisternis moeilijk te onderscheiden, Quincy Veenhof. Een echte spitsengoal was het in ieder geval wel, dat was duidelijk. Maar nog geen twee minuten later lag er andere kant ook weer een in het netje. Evora had nog een prima redding in huis op een kopbal van dichtbij, maar de rebound werd feilloos door Kroonenberg in het dak van het doel geschoten waarmee de bezoekers de stand weer wat dragelijker maakten. Direct daarna was het drie keer schieten voor een kwartje bij het doel van de gasten. Twee schoten werden geblokt en de derde van Hillen leek in de uiterste hoek te verdwijnen, maar een ultieme redding van de Eemdijker sluitpost voorkwam dat. Latif kon alsnog binnen tikken maar miste en stond bovendien off-side.

Rrrrenn jeee rrrott

De oudere jongeren zullen zich het TV-kinderprogramma dat in de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw werd uitgezonden wellicht nog herinneren. Daarin moesten schoolkinderen na de vraagstelling door quizmaster Martin Brozius zo snel mogelijk rennen naar een vak met volgens hen het juiste antwoord. Dat was altijd een heel spektakel met door elkaar heen rennende kids wat er tamelijk chaotisch uitzag. Zo zag het er ook uit na ruim een uur spelen toen beide trainers de overige selectiespelers ook nog wat speeltijd gunden.
Met heel veel goede intenties, ijver en een hoog tempo wisten de sterk gewijzigde elftallen hun richting naar het goede vak – lees doel – nog wel te vinden, maar daarbij werden ze telkens doorkruist door tegenstanders die dat voorkwamen.
Het liedje van Opzij van Herman van Veen, met o.a. de strofe “We moeten rennen, springen, vliegen, duiken, vallen en weer opstaan” zou een andere metafoor kunnen zijn voor het laatste half uur van het duel.
Daarin kregen de gastheren overigens nog wel steeds de beste kansen om de score te verhogen. Want na weer driemaal schieten voor kwartje raakte invaller Krijn Meeuwsen met een harde knal de buitenkant van de paal en treuzelde Ilias Latif veel te lang met uithalen nadat hij was vrijgespeeld in ‘the box’.
Kortom erg goed was het allemaal net niet, maar wel uiterst vermakelijk en waar voor je geld dat naar het goede doel gaat. Het Meander Medisch Centrum in Amersfoort waar de naamgever van deze Cup in zijn laatste levensfase werd behandeld.

Kind van de club Justin Spies was vorig seizoen zowel in de voorbereiding als tijdens de competitie clubtopscorer, maar staat nu nog droog.

 

Enig smetje op deze wedstrijd was het uitvallen van invaller Peter van de Groep van Eemdijk. Die bij een ongelukkige botsing heel waarschijnlijk zijn middenvoetsbeentje heeft gebroken. Vanaf deze kant wensen wij Peter een heel voorspoedig herstel.

Met de verdiende winst deed G.V.V.V. goede zaken, gezien de uitslagen op de andere velden waar Spakenburg een nederlaag leed tegen Huizen (2-5) en buurman DOVO haar meerdere moest erkennen in Sparta Nijkerk (1-3). Daardoor spelen Huizen en G.V.V.V. zaterdag op sportpark De Ebbenhorst een echte finale om de Harry Hamstra Cup. Bij winst of een gelijkspel gaat G.V.V.V. op herhaling om de Cup voor de tweede keer op rij te veroveren. Is Huizen de sterkste dan gaat de beker mee richting het Gooi. Aanvang is 12.30 uur.


G.V.V.V. – vv Eemdijk 5-2 (4-1)

Scoreverloop: 3. Sam Sow 1-0, 6. Arwin van Soest 2-0, 21. Mitch Willems 3-0, 26. Jeffrey van den Dikkenberg 3-1, 44. Quincy Veenhof 4-1, 48. Ilias Latif 5-1, 50. Nico Kroonenberg 5-2.

Opstelling G.V.V.V. : Elber Evora (k.), Tariq Dilrosun, Barry Maguire © (60. Bent Driessen), Mitch Willems (46. Quiermo Dumay), Joeri Potjes ©, Quincy Veenhof (60. Venitchio Sint), Wimilio Vink (60. Giel Slijkhuis), Koen Hillen, Justin Spies (79. Khalid Haji), Arwin van Soest (60. Krijn Meeuwsen), Sam Sow (46. Ilias Latif).

Basis opstelling vv Eemdijk: Thomas van den Akker (k.), Jasper Beekhuis, Freek van Belzen, Rick Blokhuis, Luc Ruizendaal, Jesper van Dalen ©, Jordy Hilterman, Sven Deen, Jeffrey van den Dikkenberg, Nico Kroonenberg, Franslin Nsingi.

Scheidsrechter: Dhr. W.H. Kuintjes (Brakel)
Toeschouwers: 200

Tekst: GVVV.nl
Fotografie: © Stefan Koops.

Ander nieuws

G.V.V.V. blijft in Hardenberg aan het einde met lege handen staan

Wedstrijdverslagen | 08 november 2025
Lees meer

Super Blauwen oerendhard naar volgende bekerronde

Wedstrijdverslagen | 28 oktober 2025
Lees meer

G.V.V.V. op het tandvlees naar puntje tegen hekkensluiter

Wedstrijdverslagen | 25 oktober 2025
Lees meer